Hente adresseliste til regionsblad i ProFundo

Hvordan hente ut fil med adresselisten til et regionsblad fra ProFundo.

Dette er en spesialrapport laget til oss, og som er identisk for alle regionaviser. Rapporten genererer en adressefil basert på aktivt infounntak på kjøringstidspunktet samt at navnet er gyldig. Med gyldig menes det at det ikke er avsluttet eller pauset. 

Rapporten som skal benyttes finnes under menyvalget Massebehandling og Adressefil, navn på rapporten er Adressefil regionsblader

1) Her velger man hvilken region/regionavis man skal kjøre rapporten for. 

2) Her velger man infoenheten som skal knyttes til utsendelsen. Det må alltid knyttes en infoenhet til denne type utsendelser, og den kan kun benyttes én gang. 

3) Her velger vi aksjonen som skal knyttes til utsendelsen. Vær oppmerksom på at det alltid må opprettes en ny aksjon per utsendelse. Les hvordan du oppretter en ny aksjon.

4) Her velger man om det skal følge med en giro eller ikke til utsendelsen.

5) Når vi har gjort punktene over, trykker vi på Hent data. Dette gjøres som en siste sjekk på at alt er som vi ønsker. Helt i bunnen av oversikten vi får opp vises antall mottakere.

6) Når vi har kontrollert listen, jf. punkt 5, og alt ser riktig ut, kan vi trykke Produksjon med CSV. Da genereres filen som skal benyttes til adressering. Den ferdige filen legger seg så i listen i elementet Produksjoner, hvor den så kan lastes ned fra.

I elementet Produksjoner ligger alle produserte produksjoner. Her kan man finne igjen rapporter dersom man må hente/laste ned en liste på nytt:

7) Under Info ser vi navnet på de ulike produksjonene, og sammen med dato burde dette gi nok informasjon om hvilken publisering det gjelder.

8) Under Fil ligger selve adressefilen for hver produksjon, som ble opprettet automatisk da vi trykket på Produksjon med CSV (punkt 6). Vi trykker på knappen på samme linje som produksjonen vi har laget for å laste adressefilen ned, og fillen vil ha samme navn som nummeret på produksjonen.

9) Om man ønsker en forhåndsvisning av innholdet i en produksjon, kan man trykke på Vis. Innholdet vil dukke opp nedenfor elementet Produksjon, i et nytt element som heter Adressefil regionsblader.

10) Dersom CSV-filen ikke kommer automatisk når du har klikket på knappen Produksjon med CSV, kan man starte denne jobben ved å trykke på Lag CSV.

Adressefilen som genereres inneholder følgende felter: 

  • Navnenr
  • Fornavn
  • Etternavn
  • Navn (for- og etternavn)
  • Adresse 1
  • Adresse 2
  • Poststedlinje (postnummer og -sted)
  • Land
  • Antall (antall eksemplarer mottaker skal ha)
  • Aksjon
  • Aksjonsnavn
  • Kid 

Kontonummer som skal benyttes ved utsendelse av giro med KID er 3000 18 32731. Bankkontoen er knyttet til Normisjons hovedkontor, gavene overføres mottaker via våre vanlige rutiner.