Elever i praksis

De tre bibelskoleelevene sammen med rektor.

Bibelskoleåret er over for denne gang. Nå skal studentene få prøve ut det de har lært i praksis.

Tekst: Therese Glendrange – Foto: Gjermund Lygre – Publisert: Juni 2017/Ferskvare 2

I fjor begynte syv studenter på skolen. Da andre klasse startet opp i januar, hadde vi bare tre elever igjen. Det ble litt spørsmål. Kunne vi fortsette? Kunne vi gjennomføre et skoleår med bare tre studenter?

Vi valgte å kjøre undervisningen for de tre som kom og det virker som om de har tatt til seg av undervisningen. Syv lærere har vært innom: En nordmann, en amerikaner, to kamerunesere og tre maliske pastorer. Så studentene har fått et bredt spekter med erfaring og input.

Nå følger 8 måneder der de skal ha praksis hjemme i menighetene sine. For å få en god praksis er oppfølging veldig viktig.

Alle elevene har fått en mentor lokalt. I tillegg har rektor planlagt to besøk i de tre lokalmenighetene før studentene kommer tilbake i januar.

Vi har også planlagt en samling i løpet av høsten der de kan få komme og dele av sine frustrasjoner, gleder og utfordringer.

Vårt håp og vår bønn er at disse tre kan bli gode medarbeidere inn i menighetene sine, og bli viktige brikker i utviklingen videre.

Les mer om prosjektet «Ledere for fremtiden i Mali» her.

Relatert innhold

Publisert: 17. oktober 2025

Elsket av Gud – sett av SAT-7 KIDS

Barn og unge i Midtøsten bærer på drømmer, håp og utfordringer, men mange av dem møter også krig, fattigdom, barneekteskap og forfølgelse. Gjennom SAT-7 KIDS får de en stemme, et fellesskap og håp.

Read article "Elsket av Gud – sett av SAT-7 KIDS"
Publisert: 16. oktober 2025

– Gud brakte meg hit

Normisjon Bangladesh har fått ny direktør. Les hans tanker og drømmer for de neste seks årene.

Read article "– Gud brakte meg hit"
Publisert: 14. oktober 2025

Liv endres gjennom yrkesskolen

I hjertet av Jharkhand, India, får ungdom og kvinner fra fattige og marginaliserte lokalsamfunn mulighet til å bygge seg en ny fremtid med kurs og yrkesopplæring.

Read article "Liv endres gjennom yrkesskolen"