Mitt navn er Emely Hasda og jeg kommer fra Sapahar Dipar i Bangladesh. Jeg har vært en ikke-troende, men jeg har fått oppleve Guds storhet og han forvandlet mitt liv. Dette er mitt vitnesbyrd.
Tekst og foto: Normisjon – publisert 16.02.2026

Emely Hasda opplevde å bli helbredet på et møte med Women’s Prayers Work.
Jeg har kjempet mot onde ånder i lang tid. I over fem år har dette plaget meg og gjort livet mitt vanskelig.
Når de onde åndene angrep meg, ristet hele kroppen min. Jeg har prøvd alt for å slippe dette. Jeg har gått på mange medisiner, og det har blitt sagt mange besvergelser over meg, men til ingen nytte, lidelsene ville ikke slippe.
Dette virket til å være noe jeg måtte leve med.
Baksnakket av mange
Det har gitt meg mye sorg i livet, og jeg har opplevd mye vondt på grunn av dette. Det er mange rundt meg som har sagt mye ondt om meg på grunn av dette problemet mitt.
De har blant annet sagt at jeg er en heks, noe som har vært veldig vondt å høre. Til og med ektemannen min har baksnakket meg. Til slutt forlot han meg på grunn av sykdommen min.
Helbredet ved bønn
En dag kom pastoren i Women’s Prayers Work til oss og fortalte meg at de skulle organisere et helbredelsesmøte. Hun ba meg komme og sa at jeg skulle ta med meg alle som ville være med. Da var det flere av oss som dro på dette.
Der ble jeg møtt av vennlighet og godhet, noe det var lenge siden jeg hadde følt på. Da de ba for meg kjente jeg at noe skjedde, og jeg innså at jeg hadde blitt helbredet. Etter det har jeg ikke hatt noen flere problemer, og jeg er fri fra sykdommen min.
Ikke bare har jeg blitt kvitt dette problemet, men nå tror jeg fullt på Jesus som helbredet meg. Guds storhet er virkelig sann.
Be for: Women’s Prayer Work slik at flere får møte Jesus gjennom deres arbeid.
Du kan også være med og støtte prosjektet: Misjonale kirker i Bangladesh
Prosjektnr.: 322003 – kontonr.: 1503 02 13537